Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
stroje - nie tylko regionalne. Część dzieci wystąpiła w strojach, w jakie przed laty ubierano na Podhalu małych górali - chłopcy zaprezentowali się w gaciach i płóciennych koszulkach, a dziewczynki w skromnych sukienkach, oczywiście wszyscy byli na bosaka. Zespołowi towarzyszyła kapela w składzie: Andrzej Jarząbek (prym), Agnieszka Dudek (basy), Jakub Gąsienica "Giewont" (sekund) oraz Mateusz Kudasik (sekund).
W nagrodę "Zawaternik" pojedzie w sierpniu na V Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zespołów Dziecięcych w Zielonej Górze. Będzie jednym z czterech zespołów, reprezentujących Polskę. Na zielonogórskiej scenie wystąpi 16 zespołów zagranicznych.
BZKLUB SREBRNEGO WIDELCA

Zakopane to zimowa stolica Polski, nawet Samaranch to wie, tylko czy po
stroje - nie tylko regionalne. Część dzieci wystąpiła w strojach, w jakie przed laty ubierano na Podhalu małych górali - chłopcy zaprezentowali się w gaciach i płóciennych koszulkach, a dziewczynki w skromnych sukienkach, oczywiście wszyscy byli na bosaka. Zespołowi towarzyszyła kapela w składzie: Andrzej Jarząbek (prym), Agnieszka Dudek (basy), Jakub Gąsienica "Giewont" (sekund) oraz Mateusz Kudasik (sekund).<br>W nagrodę "Zawaternik" pojedzie w sierpniu na V Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zespołów Dziecięcych w Zielonej Górze. Będzie jednym z czterech zespołów, reprezentujących Polskę. Na zielonogórskiej scenie wystąpi 16 zespołów zagranicznych.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KLUB SREBRNEGO WIDELCA&lt;/tit&gt;<br><br>Zakopane to zimowa stolica Polski, nawet Samaranch to wie, tylko czy po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego