Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
na piśmie.
Adam Machowski



Góralska krzywda

Jako rodowitemu mieszkańcowi Zakopanego - poczucie więzi z tym miastem, z tutejszym środowiskiem, także z góralami i rzecz jasna własne sumienie - nie pozwala mi przejść obojętnie obok krzywdy, jaką władze miasta i Związek Podhalan wyrządzają właścicielom straganów z wyrobami regionalnymi przy ul. Krupówki-Zaruskiego.
Gaździna - skądinąd sympatyczna góralka Maria Gruszka i góral z krwi i kości Bronisław Pawlikowski - handlują w tym miejscu od 1987 r. Niekiedy są tylko nieco "przesuwani" - jak się komu podoba. Płacą za miejsce. Ich błędem zapewne jest niestety to, że nie zapoznali się dostatecznie dobrze z prawem Parkinsona (!).
Tymczasem władze miasta wykorzystując
na piśmie.<br>&lt;au&gt;Adam Machowski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Góralska krzywda&lt;/tit&gt;<br><br>Jako rodowitemu mieszkańcowi Zakopanego - poczucie więzi z tym miastem, z tutejszym środowiskiem, także z góralami i rzecz jasna własne sumienie - nie pozwala mi przejść obojętnie obok krzywdy, jaką władze miasta i Związek Podhalan wyrządzają właścicielom straganów z wyrobami regionalnymi przy ul. Krupówki-Zaruskiego.<br>Gaździna - skądinąd sympatyczna góralka Maria Gruszka i góral z krwi i kości Bronisław Pawlikowski - handlują w tym miejscu od 1987 r. Niekiedy są tylko nieco "przesuwani" - jak się komu podoba. Płacą za miejsce. Ich błędem zapewne jest niestety to, że nie zapoznali się dostatecznie dobrze z prawem Parkinsona (!).<br>Tymczasem władze miasta wykorzystując
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego