Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tych, którzy uważają, że odpowiedzią na atakującą popkulturę powinna być większa asceza wśród studentów. Najbardziej radykalni księża twierdzą wręcz, że psychologia w programie nauczania seminariów patologizuje: pokazuje klerykom odmiany ludzkiej słabości, o których nie mieli pojęcia, podczas gdy wiadomo, że to, co nienazwane, nie istnieje.

- Nie twierdzę, że seminarium jest skostniałą formą, ale jeżeli przez 6 lat podstawią człowiekowi wszystko pod nos, to wytwarza się pewne niebezpieczne ciepełko - uważa ks. Marek Łuczak, dziennikarz, wykładowca mass mediów w katowickim seminarium. - A gdyby tak kleryk jeździł na wykłady tramwajem? Gdyby musiał sam sobie kupić bułkę? Wykształcałaby się samodzielność.

Socjusz

Niektórzy alumni skarżą się
tych, którzy uważają, że odpowiedzią na atakującą popkulturę powinna być większa asceza wśród studentów. Najbardziej radykalni księża twierdzą wręcz, że psychologia w programie nauczania seminariów patologizuje: pokazuje klerykom odmiany ludzkiej słabości, o których nie mieli pojęcia, podczas gdy wiadomo, że to, co nienazwane, nie istnieje.<br><br>- Nie twierdzę, że seminarium jest skostniałą formą, ale jeżeli przez 6 lat podstawią człowiekowi wszystko pod nos, to wytwarza się pewne niebezpieczne &lt;orig&gt;ciepełko&lt;/&gt; - uważa ks. Marek Łuczak, dziennikarz, wykładowca mass mediów w katowickim seminarium. - A gdyby tak kleryk jeździł na wykłady tramwajem? Gdyby musiał sam sobie kupić bułkę? Wykształcałaby się samodzielność.<br><br>&lt;tit&gt;Socjusz&lt;/&gt;<br><br>Niektórzy alumni skarżą się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego