Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
i Jana Fricza w Pradze.
W Rosji produkcję wojskowych przyrządów optycznych rozpoczęto w 1907 r. tworząc w Zakładach Obuchowskich w St. Petersburgu oddział optyczno-mechaniczny. Pierwszym kierownikiem wydziału optycznego w tym oddziale był Polak Karol Hercyk-Pałubiński (późniejszy współorganizator Fabryki Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg w Warszawie)28.
To skrótowe (zapewne niepełne) omówienie głównych producentów przyrządów optycznych przed i w trakcie I wojny światowej świadczy o ogromnej dysproporcji rozwoju tej dziedziny produkcji między poszczególnymi krajami europejskimi.
Dziedzina ta jest wielce efektywna, gdyż zużywa bardzo mało surowców, a jest wytworem przede wszystkim pracy ludzkiej.



Rozdział II

INICJATYWY WŁADZ WOJSKOWYCH W URUCHAMIANIU
i Jana Fricza w Pradze.<br>W Rosji produkcję wojskowych przyrządów optycznych rozpoczęto w 1907 r. tworząc w Zakładach Obuchowskich w St. Petersburgu oddział optyczno-mechaniczny. Pierwszym kierownikiem wydziału optycznego w tym oddziale był Polak Karol Hercyk-Pałubiński (późniejszy współorganizator Fabryki Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg w Warszawie)28.<br>To skrótowe (zapewne niepełne) omówienie głównych producentów przyrządów optycznych przed i w trakcie I wojny światowej świadczy o ogromnej dysproporcji rozwoju tej dziedziny produkcji między poszczególnymi krajami europejskimi.<br>Dziedzina ta jest wielce efektywna, gdyż zużywa bardzo mało surowców, a jest wytworem przede wszystkim pracy ludzkiej.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział II<br><br>INICJATYWY WŁADZ WOJSKOWYCH W URUCHAMIANIU
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego