Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
w silniejszym stopniu niż Królestwo i Galicję.
Dlatego też w Poznańskiem faktyczne zaludnienie wzrosło pomiędzy 1850 a 1910 r. o 61%, w Galicji o 85%, w Królestwie zaś o 173%.

Zmiany w stanie zaludnienia ziem polskich nie pokrywały się ściśle z rzeczywistym przybytkiem Polaków. W zaborze pruskim czyniła postępy germanizacja, słabł też żywioł polski na wschodnich ziemiach dawnej Rzplitej. Równolegle polonizowały się niektóre grupy Niemców i Żydów zamieszkałych w Królestwie i Galicji. Liczbowe ujęcie tych procesów może być jedynie szacunkowe, zważywszy tendencyjność statystyk narodowościowych we wszystkich trzech państwach zaborczych.
Tak więc w okresie, gdy z politycznych względów w dzielnicach rosyjskiej i
w silniejszym stopniu niż Królestwo i Galicję.<br>Dlatego też w Poznańskiem faktyczne zaludnienie wzrosło pomiędzy 1850 a 1910 r. o 61%, w Galicji o 85%, w Królestwie zaś o 173%.<br><br>Zmiany w stanie zaludnienia ziem polskich nie pokrywały się ściśle z rzeczywistym przybytkiem Polaków. W zaborze pruskim czyniła postępy germanizacja, słabł też żywioł polski na wschodnich ziemiach dawnej Rzplitej. Równolegle polonizowały się niektóre grupy Niemców i Żydów zamieszkałych w Królestwie i Galicji. Liczbowe ujęcie tych procesów może być jedynie szacunkowe, zważywszy tendencyjność statystyk narodowościowych we wszystkich trzech państwach zaborczych.<br>Tak więc w okresie, gdy z politycznych względów w dzielnicach rosyjskiej i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego