Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
zaabsorbowanie pracą nad słownikiem nie pozwalało Lindemu wykonywać wszystkich obowiązków wobec Ossolińskiego i powstawały sytuacje konfliktowe między nimi, Czartoryski starał się je łagodzić. W 1801 r. przez kilka miesięcy na koszt księcia pomagał Lindemu Klemens Urmowski.
Tadeusz Czacki poproszony w roku 1798 o pomoc przez Ossolińskiego, przesyłał mu swoje materiały słownikowe.
W Wiedniu Linde poznał wielu uczonych słowiańskich, m.in. Josefa Dobrovskiego, który cieszył się największym autorytetem. Praca u Ossolińskiego, opieka Czartoryskiego, naukowa korespondencja z Czackim, kontakty z polskimi arystokratami i uczonymi przebywającymi w stolicy Austrii sprawiły, że Linde był znany i ceniony, zanim zaczęło się ukazywać jego dzieło.
Nie chciał
zaabsorbowanie pracą nad słownikiem nie pozwalało Lindemu wykonywać wszystkich obowiązków wobec Ossolińskiego i powstawały sytuacje konfliktowe między nimi, Czartoryski starał się je łagodzić. W 1801 r. przez kilka miesięcy na koszt księcia pomagał Lindemu Klemens Urmowski.<br> Tadeusz Czacki poproszony w roku 1798 o pomoc przez Ossolińskiego, przesyłał mu swoje materiały słownikowe.<br> W Wiedniu Linde poznał wielu uczonych słowiańskich, m.in. Josefa Dobrovskiego, który cieszył się największym autorytetem. Praca u Ossolińskiego, opieka Czartoryskiego, naukowa korespondencja z Czackim, kontakty z polskimi arystokratami i uczonymi przebywającymi w stolicy Austrii sprawiły, że Linde był znany i ceniony, zanim zaczęło się ukazywać jego dzieło.<br> Nie chciał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego