Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
W samolotach są co prawda nawilżacze i filtry, jednak na wysokości 12-20 tys. m powietrze jest pozbawione pary wodnej. Dlatego w samolocie wilgotność osiąga zaledwie 20 proc. Tymczasem norma, do której przywykliśmy na ziemi, jest co najmniej dwukrotnie wyższa. Dlatego pojawia się uczucie suchości w gardle, w ustach, wysycha śluzówka nosa. U pasażerów noszących soczewki kontaktowe może wystąpić podrażnienie worka spojówkowego. Trzeba więc zadbać o nawadnianie organizmu i pić jak najwięcej.
Byle nie alkohol. Nie tylko jest moczopędny, ale rozszerza naczynia krwionośne - co ułatwia odrywanie się zakrzepów - ostrzega lek. med. Robert Kaczanowski z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.
Przewoźnicy
W samolotach są co prawda nawilżacze i filtry, jednak na wysokości 12-20 tys. m powietrze jest pozbawione pary wodnej. Dlatego w samolocie wilgotność osiąga zaledwie 20 proc. Tymczasem norma, do której przywykliśmy na ziemi, jest co najmniej dwukrotnie wyższa. Dlatego pojawia się uczucie suchości w gardle, w ustach, wysycha śluzówka nosa. U pasażerów noszących soczewki kontaktowe może wystąpić podrażnienie worka spojówkowego. Trzeba więc zadbać o nawadnianie organizmu i pić jak najwięcej.<br>Byle nie alkohol. Nie tylko jest moczopędny, ale rozszerza naczynia krwionośne - co ułatwia odrywanie się zakrzepów - ostrzega lek. med. Robert Kaczanowski z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. <br>Przewoźnicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego