Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Saidzie na południu kraju. Dyskretnie i skutecznie rozporządzała częścią jego fortuny (szacowanej przez magazyn "Forbes" na 3,8 mld dol.), prowadząc fundację Hariri, która w ciągu ponad 20 lat istnienia stała się kuźnią opozycyjnych elit. Pomogła zdobyć wykształcenie 34 tys. młodych Libańczyków, dziś gorących orędowników wizji politycznej Haririego. Po jego śmierci większość z nich na czele rządu widzi właśnie Bahiję.
Takie wejście arabskich kobiet w politykę nie jest w tym rejonie świata niczym zaskakującym. W klanowym i patriarchalnym Libanie kobiety najczęściej zawdzięczają udział w rządach swoim mężczyznom.
Najla Moauad, czynna i energiczna posłanka, po raz pierwszy do parlamentu weszła na miejsce
Saidzie na południu kraju. Dyskretnie i skutecznie rozporządzała częścią jego fortuny (szacowanej przez magazyn "Forbes" na 3,8 mld dol.), prowadząc fundację Hariri, która w ciągu ponad 20 lat istnienia stała się kuźnią opozycyjnych elit. Pomogła zdobyć wykształcenie 34 tys. młodych Libańczyków, dziś gorących orędowników wizji politycznej Haririego. Po jego śmierci większość z nich na czele rządu widzi właśnie Bahiję. <br>Takie wejście arabskich kobiet w politykę nie jest w tym rejonie świata niczym zaskakującym. W klanowym i patriarchalnym Libanie kobiety najczęściej zawdzięczają udział w rządach swoim mężczyznom.<br>Najla Moauad, czynna i energiczna posłanka, po raz pierwszy do parlamentu weszła na miejsce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego