Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Julek Stasiewicz, Paweł Olszewski
Tytuł: strona o bumerangach
Rok: 2002
rzucać prostymi modelami nie trzeba wcale dużo siły. Gorzej jest z bumerangami wyczynowymi...

Jak to działa?
Zakładam, że dysponujesz pewną (choćby niewielką) wiedzą z zakresu fizyki, a będzie ona potrzebna w czasie dalszych wyjaśnień.
1. Tak więc zacznijmy od samego kształtu bumerangu. Istnieją bumerangi 2-, 3-, 4-, a nawet więcej-śmigłowe, ale wszystkie opierają się na jednym bardzo ważnym spostrzeżeniu. Chodzi o to, że rzucający nie powinien nadać bumerangowi precesji, czyli, żeby w pierwszej fazie lotu oś obrotu nie zmieniała się. Bumerang np. w kształcie listewki bardzo łatwo byłoby źle rzucić.
2. Przekrój skrzydła też ma niebagatelne znaczenie. Jeśli mu się
rzucać prostymi modelami nie trzeba wcale dużo siły. Gorzej jest z bumerangami wyczynowymi... &lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Jak to działa?&lt;/&gt;<br>Zakładam, że dysponujesz pewną (choćby niewielką) wiedzą z zakresu fizyki, a będzie ona potrzebna w czasie dalszych wyjaśnień. <br>1. Tak więc zacznijmy od samego kształtu bumerangu. Istnieją bumerangi 2-, 3-, 4-, a nawet więcej-śmigłowe, ale wszystkie opierają się na jednym bardzo ważnym spostrzeżeniu. Chodzi o to, że rzucający nie powinien nadać bumerangowi precesji, czyli, żeby w pierwszej fazie lotu oś obrotu nie zmieniała się. Bumerang np. w kształcie listewki bardzo łatwo byłoby źle rzucić. <br>2. Przekrój skrzydła też ma niebagatelne znaczenie. Jeśli mu się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego