Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
działał sam.
Z powodu nieprawdopodobnych zawirowań proceduralnych raz jeden raport był o krok od zwycięstwa, raz drugi. Jeszcze w czwartek wieczorem wydawało się, że wygra sprawozdanie Błochowiak - poparły je sejmowe komisje. W piątek po południu w ostatecznym głosowaniu Sejm zdecydował jednak, że końcowym raportem będzie opracowanie Ziobry.
Przesądziła o tym solidarna postawa całej opozycji, która wspólnie z Samoobroną i SdPl 231 głosami pokonała posłów SLD, UP i PLD Jagielińskiego (razem z niezrzeszonymi zebrali oni zaledwie 169 głosów).
Zwycięstwo nagrodzono brawami, za to przegranym puściły nerwy. Były premier Leszek Miller, który - według raportu - był wśród mocodawców Rywina, oznajmił dziennikarzom: - To goebbelsowskie kłamstwa
działał sam.<br>Z powodu nieprawdopodobnych zawirowań proceduralnych raz jeden raport był o krok od zwycięstwa, raz drugi. Jeszcze w czwartek wieczorem wydawało się, że wygra sprawozdanie &lt;name type="person"&gt;Błochowiak&lt;/&gt; - poparły je sejmowe komisje. W piątek po południu w ostatecznym głosowaniu &lt;name type="org"&gt;Sejm&lt;/&gt; zdecydował jednak, że końcowym raportem będzie opracowanie &lt;name type="person"&gt;Ziobry&lt;/&gt;.<br>Przesądziła o tym solidarna postawa całej opozycji, która wspólnie z &lt;name type="org"&gt;Samoobroną&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt; 231 głosami pokonała posłów &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;PLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jagielińskiego&lt;/&gt; (razem z &lt;orig&gt;niezrzeszonymi&lt;/&gt; zebrali oni zaledwie 169 głosów).<br>Zwycięstwo nagrodzono brawami, za to przegranym puściły nerwy. Były premier &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt;, który - według raportu - był wśród mocodawców &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt;, oznajmił dziennikarzom: - To goebbelsowskie kłamstwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!