Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przyznają, że operacja jest bardzo ryzykowna, a pomyślność całej akcji zależy od różnorodnych czynników. Ponieważ w chwili obecnej przypada szczyt aktywności słonecznej, gwałtowne zaburzenia na Słońcu mogą wpłynąć w znacznym stopniu na ziemską jonosferę i stan gęstości górnej części atmosfery. Konsekwencje tych zjawisk mogą być widoczne w szybkości spadania i spalania się Mira.

Na Moskwę nie spadnie

Sieć stacji obserwacyjnych nie obejmuje całej powierzchni Mira. Niemieccy naukowcy ostrzegają, że jeżeli podczas zatapiania stacja wymknie się spod kontroli, może równie dobrze spaść na Amerykę Północną, jak i trafić w Warszawę lub Berlin. Rosyjskie władze uspokajają, że na pewno nie spadnie na Moskwę.
Kilka
przyznają, że operacja jest bardzo ryzykowna, a pomyślność całej akcji zależy od różnorodnych czynników. Ponieważ w chwili obecnej przypada szczyt aktywności słonecznej, gwałtowne zaburzenia na Słońcu mogą wpłynąć w znacznym stopniu na ziemską jonosferę i stan gęstości górnej części atmosfery. Konsekwencje tych zjawisk mogą być widoczne w szybkości spadania i spalania się Mira.<br><br>&lt;tit&gt;Na Moskwę nie spadnie&lt;/&gt;<br><br>Sieć stacji obserwacyjnych nie obejmuje całej powierzchni Mira. Niemieccy naukowcy ostrzegają, że jeżeli podczas zatapiania stacja wymknie się spod kontroli, może równie dobrze spaść na Amerykę Północną, jak i trafić w Warszawę lub Berlin. Rosyjskie władze uspokajają, że na pewno nie spadnie na Moskwę.<br>Kilka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego