Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przygotowali rozwiązanie: ZUS najpierw dwa razy przekładał rozstrzygnięcie przetargu na nowe legitymacje, a kilka dni temu po prostu go odwołał. - To było do przewidzenia - mówi jeden z przedsiębiorców, startujących w przetargu. - Wszyscy, którzy chcieli drukować legitymacje dla ZUS, stracili tylko czas i pieniądze.
"Rz" na początku października ujawniła, że w specyfikacji przetargu znalazł się dziwny wymóg: producent legitymacji musiał mieć certyfikat Visa i Mastercard - przydatny głównie przy produkcji kart płatniczych. Warunki przetargu sformułowano tak, że spełniała je tylko Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA.

Prawidłowość postępowania

ZUS kontroluje Urząd Zamówień Publicznych, PWPW natomiast podkreśla, że nigdy nie chciała startować w przetargu.
Co
przygotowali rozwiązanie: &lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/&gt; najpierw dwa razy przekładał rozstrzygnięcie przetargu na nowe legitymacje, a kilka dni temu po prostu go odwołał. - To było do przewidzenia - mówi jeden z przedsiębiorców, startujących w przetargu. - Wszyscy, którzy chcieli drukować legitymacje dla &lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/&gt;, stracili tylko czas i pieniądze.<br>&lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt; na początku października ujawniła, że w specyfikacji przetargu znalazł się dziwny wymóg: producent legitymacji musiał mieć certyfikat &lt;name type="org"&gt;Visa&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Mastercard&lt;/&gt; - przydatny głównie przy produkcji kart płatniczych. Warunki przetargu sformułowano tak, że spełniała je tylko &lt;name type="org"&gt;Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA&lt;/&gt;. <br><br>&lt;tit&gt;Prawidłowość postępowania&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/&gt; kontroluje &lt;name type="org"&gt;Urząd Zamówień Publicznych&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;PWPW&lt;/&gt; natomiast podkreśla, że nigdy nie chciała startować w przetargu.<br>Co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego