Typ tekstu: Książka
Autor: Strzałkowski Adam
Tytuł: O siłach rządzących światem
Rok: 1996
ich kierunku (rys. 3.5). Jeżeli jest to powierzchnia zamknięta otaczająca całkowicie ładunek wytwarzający pole, to strumień przez nią jest proporcjonalny do zawartego w niej ładunku. Jest to prawo podane przez Gaussa. Jest ono matematycznie równoważne treści zawartej w prawie Coulomba.
W dotychczasowych naszych rozważaniach ładunki wytwarzające pole były w spoczynku. Zajmowaliśmy się problemami elektrostatyki. Ładunek w ruchu nazywamy prądem elektrycznym. Aby ilościowo określić ten prąd, wprowadzamy wielkość nazywaną jego natężeniem, a równą ładunkowi przepływającemu w jednostce czasu. Jako kierunek prądu przyjęto kierunek ruchu ładunku dodatniego (rys. 3.6).
Z pojawieniem się prądu elektrycznego znacznie rozszerza się klasa zjawisk, którymi zajmuje
ich kierunku (rys. 3.5). Jeżeli jest &lt;page nr=40&gt; to powierzchnia zamknięta otaczająca całkowicie ładunek wytwarzający pole, to strumień przez nią jest proporcjonalny do zawartego w niej ładunku. Jest to prawo podane przez Gaussa. Jest ono matematycznie równoważne treści zawartej w prawie Coulomba.<br>W dotychczasowych naszych rozważaniach ładunki wytwarzające pole były w spoczynku. Zajmowaliśmy się problemami elektrostatyki. Ładunek w ruchu nazywamy prądem elektrycznym. Aby ilościowo określić ten prąd, wprowadzamy wielkość nazywaną jego natężeniem, a równą ładunkowi przepływającemu w jednostce czasu. Jako kierunek prądu przyjęto kierunek ruchu ładunku dodatniego (rys. 3.6).<br>Z pojawieniem się prądu elektrycznego znacznie rozszerza się klasa zjawisk, którymi zajmuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego