Typ tekstu: Książka
Autor: Godlewski Stanisław
Tytuł: Vademecum myśliwego
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1955
starości, tył opadający, kanciasty, zapadnięte boki, kłęb wyraźny i brzuch opuszczony;
- szyja cieńsza, opuszczona do poziomu równego z grzbietem;
- głowa szczuplejsza, chuda, koścista;
- suknia siwobrązowa, głowa siwa.

Jakie elementy barwy głowy kozła świadczą o jego wieku?
Sposób rozmieszczenia barw na głowie kozła jest charakterystyczny dla jego wieku. Ta metoda rozpoznawcza sprawdza się w okresie lata, kiedy kozły są dobrze wyfarbowane, natomiast jesienią, w okresie zmiany sukni, nie ma zastosowania.
Kozioł w lecie, w przedniej części głowy, ma plamy: białą na nosie i ciemną na czole, a ich wzajemne przenikanie świadczy o wieku kozła:
1-roczny - ma całą głowę ciemną, nie ma jeszcze
starości, tył opadający, kanciasty, zapadnięte boki, kłęb wyraźny i brzuch opuszczony;<br>- szyja cieńsza, opuszczona do poziomu równego z grzbietem;<br>- głowa szczuplejsza, chuda, koścista;<br>- suknia siwobrązowa, głowa siwa.<br><br>&lt;tit&gt;Jakie elementy barwy głowy kozła świadczą o jego wieku? &lt;/&gt;<br>Sposób rozmieszczenia barw na głowie kozła jest charakterystyczny dla jego wieku. Ta metoda rozpoznawcza sprawdza się w okresie lata, kiedy kozły są dobrze wyfarbowane, natomiast jesienią, w okresie zmiany sukni, nie ma zastosowania.<br>Kozioł w lecie, w przedniej części głowy, ma plamy: białą na nosie i ciemną na czole, a ich wzajemne przenikanie świadczy o wieku kozła:<br>1-roczny - ma całą głowę ciemną, nie ma jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego