Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
7. Parzystość dodatnia, czyli równa, występuje, gdy funkcja falowa cząstki nie zmienia znaku przy zmianie współrzędnych z ((...)) ((...)) ((...)) ((...)) Gdy funkcja falowa zmienia znak, parzystość jest nierówna, czyli ujemna.

1.2.6. Kwarki

Pewne obserwacje zachowania się nukleonów wskazywały, że mogłyby one składać się z mniejszych, bardziej podstawowych, elementów. Nie jest to sprzeczne z ogólnym poglądem, że cząstki elementarne są możliwymi stanami materii, w zależności od oddziaływań, które je kształtują. Szerzej można powiedzieć, że wszystkie obiekty fizyczne są stanami oddziałujących sił. Cząstki stanowiłyby stany energii dodatniej, antycząstki - ujemnej.
W latach 60. Gell-Mann, Ne'eman, Nishijima i Zweig wprowadzili koncepcję podstawowych składników materii, a
7. Parzystość dodatnia, czyli równa, występuje, gdy funkcja falowa cząstki nie zmienia znaku przy zmianie współrzędnych z ((...)) ((...)) ((...)) ((...)) Gdy funkcja falowa zmienia znak, parzystość jest nierówna, czyli ujemna.<br><br>&lt;tit&gt;1.2.6. Kwarki&lt;/&gt;<br><br> Pewne obserwacje zachowania się nukleonów wskazywały, że mogłyby one składać się z mniejszych, bardziej podstawowych, elementów. Nie jest to sprzeczne z ogólnym poglądem, że cząstki elementarne są możliwymi stanami materii, w zależności od oddziaływań, które je kształtują. Szerzej można powiedzieć, że wszystkie obiekty fizyczne są stanami oddziałujących sił. Cząstki stanowiłyby stany energii dodatniej, antycząstki - ujemnej.<br> W latach 60. Gell-Mann, Ne'eman, Nishijima i Zweig wprowadzili koncepcję podstawowych składników materii, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego