Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
zajmowane tylko na ściśle określany czas strzelania, a po jego ukończeniu natychmiast opuszczane. Wyrzutnia odjeżdża wtedy na odpowiednią odległość, aby nie być narażona na uderzenie atomowe nieprzyjaciela.
Każde stanowiska ogniowe jest więc wykorzystywane tylko jeden. raz. Natomiast stanowiska wyczekiwania mogą być po strzelaniu powtórnie zajęte, jeżeli tylko znajdują się od stanowisk ogniowych w odpowiedniej odległości, zapewniającej bezpieczeństwa przed atakiem atomowym.
Po powzięciu decyzji wykonania uderzenia atomowego pododdział strzelający otrzymuje rozkaz, który zawiera:
- współrzędne celu;
- wysokość wybuchu;
- moc głowicy atomowej;
- stanowisko ogniowe, które ma zająć wyrzutnia;
- czas wykonania uderzenia:
Po otrzymaniu rozkazu do rozpoczęcia uderzenia pododdział strzelający wykonuje następujące czynności (albo tylko te
zajmowane tylko na ściśle określany czas strzelania, a po jego ukończeniu natychmiast opuszczane. Wyrzutnia odjeżdża wtedy na odpowiednią odległość, aby nie być narażona na uderzenie atomowe nieprzyjaciela.<br>Każde stanowiska ogniowe jest więc wykorzystywane tylko jeden. raz. Natomiast stanowiska wyczekiwania mogą być po strzelaniu powtórnie zajęte, &lt;page nr=148&gt; &lt;gap&gt; jeżeli tylko znajdują się od stanowisk ogniowych w odpowiedniej odległości, zapewniającej bezpieczeństwa przed atakiem atomowym.<br>Po powzięciu decyzji wykonania uderzenia atomowego pododdział strzelający otrzymuje rozkaz, który zawiera:<br>- współrzędne celu;<br>- wysokość wybuchu; &lt;page nr=149&gt;<br>- moc głowicy atomowej;<br>- stanowisko ogniowe, które ma zająć wyrzutnia; <br>- czas wykonania uderzenia:<br>Po otrzymaniu rozkazu do rozpoczęcia uderzenia pododdział strzelający wykonuje następujące czynności (albo tylko te
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego