Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Kawnic dojeżdżał do Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ks. Misjonarzy Świętej rodziny w Kazimierzu Biskupim, gdzie wykładał logikę i teorię poznania.
W latach 1957-1960 pracuje jako proboszcz w dużej parafii Przedecz w dekanacie kłodawskim. Następnie w latach 1960-1966 pełni ważne funkcje w kurii biskupiej w diecezji Włocławskiej, zajmując różne stanowiska, łącznie ze stanowiskiem wikariusza generalnego. W 1962 zostaje mianowany kanonikiem kapituły Kaliskiej, uzyskując tytuł prałata. Jednocześnie obejmuje nowo otwartą parafię na terenie Włocławka, gdzie buduje zakrystię i salę katechetyczną, zakupił także dwie działki pod budowę kościoła. W latach 1966-67 sprawuje urząd proboszcza w Piotrkowie Kujawskim.
Choroba sprawiła, że w
Kawnic dojeżdżał do Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ks. Misjonarzy Świętej rodziny w Kazimierzu Biskupim, gdzie wykładał logikę i teorię poznania.<br>W latach 1957-1960 pracuje jako proboszcz w dużej parafii Przedecz w dekanacie kłodawskim. Następnie w latach 1960-1966 pełni ważne funkcje w kurii biskupiej w diecezji Włocławskiej, zajmując różne stanowiska, łącznie ze stanowiskiem wikariusza generalnego. W 1962 zostaje mianowany kanonikiem kapituły Kaliskiej, uzyskując tytuł prałata. Jednocześnie obejmuje nowo otwartą parafię na terenie Włocławka, gdzie buduje zakrystię i salę katechetyczną, zakupił także dwie działki pod budowę kościoła. W latach 1966-67 sprawuje urząd proboszcza w Piotrkowie Kujawskim.<br>Choroba sprawiła, że w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego