Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i Zbigniew Kaniewski przed powołaniem na stanowiska szefa MSWiA oraz ministra skarbu nie przeszli wymaganej ustawą o ochronie informacji niejawnych procedury sprawdzającej, gwarantującej im dostęp do informacji ściśle tajnych - wynika z informacji "Rz".
Nasi rozmówcy - m.in. Zbigniew Wassermann (PiS) i Bogdan Lewandowski (SLD) są zgodni - osoby powoływane na wyższe stanowiska państwowe powinny przejść procedurę sprawdzającą, zanim zostaną dopuszczone do tajemnic.
Zakłada to art. 27 ust. 7 ustawy o ochronie informacji niejawnych. Wniosek o przeprowadzenie takiej procedury kieruje do służb ochrony państwa osoba uprawniona do powołania na wyższe stanowisko państwowe, czyli w przypadku członków Rady Ministrów prezydent RP.
Kancelaria Prezydenta potwierdziła
i &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Kaniewski&lt;/&gt; przed powołaniem na stanowiska szefa &lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt; oraz ministra skarbu nie przeszli wymaganej ustawą o ochronie informacji niejawnych procedury sprawdzającej, gwarantującej im dostęp do informacji ściśle tajnych - wynika z informacji &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Nasi rozmówcy - m.in. &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Wassermann&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;) i &lt;name type="person"&gt;Bogdan Lewandowski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;) są zgodni - osoby powoływane na wyższe stanowiska państwowe powinny przejść procedurę sprawdzającą, zanim zostaną dopuszczone do tajemnic.<br>Zakłada to art. 27 ust. 7 ustawy o ochronie informacji niejawnych. Wniosek o przeprowadzenie takiej procedury kieruje do służb ochrony państwa osoba uprawniona do powołania na wyższe stanowisko państwowe, czyli w przypadku członków &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt; prezydent &lt;name type="place"&gt;RP&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;Kancelaria Prezydenta&lt;/&gt; potwierdziła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego