Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 27
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
r.
3. Świstowa Czuba (1763 m) - od pn.-wsch. z Doliny Roztoki, J. Oppenheim, Witold Henryk Paryski oraz przewodnicy góralscy: Jędrzej Marusarz starszy, Stanisław Roj, Jakub Wawrytko młodszy i Wojciech Wawrytko, w dniu 31 maja 1937 r.
opr. Wojciech Szatkowski, Muzeum Tatrzańskie
2



Pędzące samochody

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o starcie młodego zakopiańczyka, Roberta Sługockiego w tegorocznym Rajdzie Polski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kiedyś - przed niemal osiemdziesięciu laty - rajd ten podczas drugiej edycji przeniósł się do Zakopanego i nabrał międzynarodowego charakteru.
Przed miesiącem odbył się 56. Rajd Polski. Jego historia sięga 1921 roku, kiedy to od 23 do 25 sierpnia
r.<br>3. Świstowa Czuba (1763 m) - od pn.-wsch. z Doliny Roztoki, J. Oppenheim, Witold Henryk Paryski oraz przewodnicy góralscy: Jędrzej Marusarz starszy, Stanisław Roj, Jakub Wawrytko młodszy i Wojciech Wawrytko, w dniu 31 maja 1937 r.<br>&lt;au&gt;opr. Wojciech Szatkowski, Muzeum Tatrzańskie&lt;/&gt;<br>2&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pędzące samochody&lt;/tit&gt;<br><br>Dwa tygodnie temu pisaliśmy o starcie młodego zakopiańczyka, Roberta Sługockiego w tegorocznym Rajdzie Polski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kiedyś - przed niemal osiemdziesięciu laty - rajd ten podczas drugiej edycji przeniósł się do Zakopanego i nabrał międzynarodowego charakteru.<br>Przed miesiącem odbył się 56. Rajd Polski. Jego historia sięga 1921 roku, kiedy to od 23 do 25 sierpnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego