Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
patrzył na białą, płynącą z Wisłą piankę. Zrozumiał, że to płynęły jakieś odpadki celulozy, ale co to jest celuloza i jak się z drzewa robi papier, tego w żaden sposób pojąć nie mógł.
Okrążywszy następny budynek, znalazł się z powrotem na placu. Zza rogu ujrzał grupę młodzieży pod murem. Byli starsi od niego, po osiemnaście czy dziewiętnaście lat. Grali w karty rozmawiając swobodnie. Dwóch właściwie rozmawiało: zgrabny ciemny blondyn ubrany dobrze, z pewną nawet elegancją, i krępy białas o pucatej twarzy.
- No, a ty co na to? - pytał ładny blondyn.
- "Towarzyszu - mówię do Maćka - co na was ksiądz Wojda wygaduje, to
patrzył na białą, płynącą z Wisłą piankę. Zrozumiał, że to płynęły jakieś odpadki celulozy, ale co to jest celuloza i jak się z drzewa robi papier, tego w żaden sposób pojąć nie mógł.<br>Okrążywszy następny budynek, znalazł się z powrotem na placu. Zza rogu ujrzał grupę młodzieży pod murem. Byli starsi od niego, po osiemnaście czy dziewiętnaście lat. Grali w karty rozmawiając swobodnie. Dwóch właściwie rozmawiało: zgrabny ciemny blondyn ubrany dobrze, z pewną nawet elegancją, i krępy białas o pucatej twarzy.<br>- No, a ty co na to? - pytał ładny blondyn.<br>- "Towarzyszu - mówię do Maćka - co na was ksiądz Wojda wygaduje, to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego