Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rozpraw udało się wejść nielicznym tylko Łemkom. Rozprawie przewodniczył nadradca sądu Przychodzki. Oskarżycielem był prokurator Piechowicz. Obrony oskarżonych podjęli się adwokaci z Przemyśla i Lwowa, wspomagani przez Lwa Hankiewicza, redaktora naczelnego wychodzącej w Przemyślu gazety "Peret". Proces wzbudził wielkie zainteresowanie opinii publicznej i środowisk prawniczych.

Ze względu na wagę zarzutów stawianych oskarżonym - zbrodnię zdrady głównej - prokurator wniósł, żeby przed Trybunałem odczytano wszystkie dokumenty wskazujące na zbrodniczą działalność podsądnych. Oskarżeni nie wypierali się swojej działalności. Wręcz przeciwnie.

"Czy na zebraniu we Florynce w 1918 r. postanowiono nie uznawać polskiej władzy?" - pytał księdza Chylaka prokurator Piechowicz.

"Na zebraniu były głosy za przyłączeniem do
rozpraw udało się wejść nielicznym tylko Łemkom. Rozprawie przewodniczył nadradca sądu Przychodzki. Oskarżycielem był prokurator Piechowicz. Obrony oskarżonych podjęli się adwokaci z Przemyśla i Lwowa, wspomagani przez Lwa Hankiewicza, redaktora naczelnego wychodzącej w Przemyślu gazety "Peret". Proces wzbudził wielkie zainteresowanie opinii publicznej i środowisk prawniczych.<br><br>Ze względu na wagę zarzutów stawianych oskarżonym - zbrodnię zdrady głównej - prokurator wniósł, żeby przed Trybunałem odczytano wszystkie dokumenty wskazujące na zbrodniczą działalność podsądnych. Oskarżeni nie wypierali się swojej działalności. Wręcz przeciwnie.<br><br>"Czy na zebraniu we Florynce w 1918 r. postanowiono nie uznawać polskiej władzy?" - pytał księdza Chylaka prokurator Piechowicz.<br><br>"Na zebraniu były głosy za przyłączeniem do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego