Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Demograficzne
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
wypowiedzi nic, co mogłoby uprawniać do jakichkolwiek spekulacji na temat roli demograficznej sztucznych poronień w innych okresach historycznych, poza przejściem od drugiej do trzeciej fazy rozwoju demograficznego.
W Polsce stopniowy spadek stopy urodzeń zaznaczył się przed I wojną światową i wyraźnie przybierał na sile w okresie międzywojennym. Oceniając stosunkowo wysoką stopę urodzeń, którą Polska legitymowała się na przełomie XIX-XX w. E. Rosset stwierdził: "Była to już tylko pieśń łabędzia starej, schodzącej z widowni demograficznej epoki płodności naturalnej. Z nastaniem XX wieku wyłania się obraz nowych stosunków demograficznych".
Nie ulega wątpliwości, że ta zasadnicza zmiana w przebiegu procesów demograficznych była związana
wypowiedzi nic, co mogłoby uprawniać do jakichkolwiek spekulacji na temat roli demograficznej sztucznych poronień w innych okresach historycznych, poza przejściem od drugiej do trzeciej fazy rozwoju demograficznego.<br>W Polsce stopniowy spadek stopy urodzeń zaznaczył się przed I wojną światową i wyraźnie przybierał na sile w okresie międzywojennym. Oceniając stosunkowo wysoką stopę urodzeń, którą Polska legitymowała się na przełomie XIX-XX w. E. Rosset stwierdził: &lt;q&gt;"Była to już tylko pieśń łabędzia starej, schodzącej z widowni demograficznej epoki płodności naturalnej. Z nastaniem XX wieku wyłania się obraz nowych stosunków demograficznych".&lt;/&gt;<br>Nie ulega wątpliwości, że ta zasadnicza zmiana w przebiegu procesów demograficznych była związana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego