Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy finansowe
Rok: 1997
przez miesięcznik "Twój Styl"
Ile kosztuje kredyt?
Kredyt jest jedną z form sprzedaży pieniędzy przez bank. Ceną jest oprocentowanie kredytu, które musi przekraczać poziom inflacji.
Jeśli Twoje dochody rosną proporcjonalnie do wzrostu inflacji, prawdziwą ceną, którą płacisz za możliwość korzystania z pieniędzy banku, jest ta część oprocentowania kredytu, która przewyższa stopę inflacji.
Klasyczna formuła spłaty kredytu
Klasyczna formuła spłaty kredytu polega na regularnym, na ogół comiesięcznym, spłacaniu przez Kredytobiorców równych części kredytu oraz należnych odsetek, naliczanych od bieżącego, malejącego z upływem czasu zadłużenia.
Wykres poziomu spłat i zadłużenia w klasycznej formule spłaty, w okresie dziesięcioletnim (przy założeniu sukcesywnego obniżania się inflacji
przez miesięcznik "Twój Styl"<br>Ile kosztuje kredyt?<br>Kredyt jest jedną z form sprzedaży pieniędzy przez bank. Ceną jest oprocentowanie kredytu, które musi przekraczać poziom inflacji.<br>Jeśli Twoje dochody rosną proporcjonalnie do wzrostu inflacji, prawdziwą ceną, którą płacisz za możliwość korzystania z pieniędzy banku, jest ta część oprocentowania kredytu, która przewyższa stopę inflacji.<br>&lt;tit&gt;Klasyczna formuła spłaty kredytu&lt;/&gt;<br>Klasyczna formuła spłaty kredytu polega na regularnym, na ogół comiesięcznym, spłacaniu przez Kredytobiorców równych części kredytu oraz należnych odsetek, naliczanych od bieżącego, malejącego z upływem czasu zadłużenia.<br>Wykres poziomu spłat i zadłużenia w klasycznej formule spłaty, w okresie dziesięcioletnim (przy założeniu sukcesywnego obniżania się inflacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego