Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
pod nazwą Konfederacja Polska.
Druga część uchwały określała stosunek do stronnictw tzw. niepodległościowych, z którymi, jak głosiła uchwała, "łączy NZR wspólność ideowa i nie jest wykluczone, że na gruncie tej wspólności da się z czasem w niektórych sprawach wytworzyć koncentrację stronnictw niepodległościowych".
Ta ostatnia uchwała wychodziła naprzeciw inicjatywie koordynacji tzw. stronnictw niepodległościowych, lansowanej już w 1908 r. przez PPS-Frakcję. NZR nie występował w tych koncepcjach jako samodzielny czynnik polityczny. PPS-Frakcja pertraktowała bowiem z obozem niepodległościowo-narodowym jako całością, NZR rozpatrywany był przez PPS-Frakcję jako część składowa tego obozu, dodajmy, jako część ważna i eksponowana.
Wkrótce po Zjeździe NZR
pod nazwą Konfederacja Polska.<br>Druga część uchwały określała stosunek do stronnictw tzw. niepodległościowych, z którymi, jak głosiła uchwała, "łączy NZR wspólność ideowa i nie jest wykluczone, że na gruncie tej wspólności da się z czasem w niektórych sprawach wytworzyć koncentrację stronnictw niepodległościowych".<br>Ta ostatnia uchwała wychodziła naprzeciw inicjatywie koordynacji tzw. stronnictw niepodległościowych, lansowanej już w 1908 r. przez PPS-Frakcję. NZR nie występował w tych koncepcjach jako samodzielny czynnik polityczny. PPS-Frakcja pertraktowała bowiem z obozem niepodległościowo-narodowym jako całością, NZR rozpatrywany był przez PPS-Frakcję jako część składowa tego obozu, dodajmy, jako część ważna i eksponowana.<br>Wkrótce po Zjeździe NZR
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego