Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 22.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
księży patriotów, za życie duchownych ponad stan, tolerowanie przejawów antysemityzmu i za grzechy społeczne. Osobiście przeprosił za lęk, jaki odczuwał w okresie stanu wojennego i za to, iż mimo starań nie zdołał ocalić życia ks. Jerzego Popiełuszki.
Rachunku sumienia, w niektórych miejscach dramatycznego, prymas Józef Glemp dokonał przed uroczystą mszą świętą na placu Teatralnym w Warszawie, która była głównym punktem uroczystości Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 w archidiecezji warszawskiej. Uczestniczyli w niej licznie biskupi, księża, ale niewielu warszawiaków; według danych policji zaledwie ponad 3000 osób.
Prymas przypomniał, że rachunek sumienia jest wstępem do wyznania grzechów i do postawy pokutnej; że nie powinno
księży patriotów, za życie duchownych ponad stan, tolerowanie przejawów antysemityzmu i za grzechy społeczne. Osobiście przeprosił za lęk, jaki odczuwał w okresie stanu wojennego i za to, iż mimo starań nie zdołał ocalić życia ks. &lt;name type="person"&gt;Jerzego Popiełuszki&lt;/name&gt;. <br>Rachunku sumienia, w niektórych miejscach dramatycznego, prymas &lt;name type="person"&gt;Józef Glemp&lt;/name&gt; dokonał przed uroczystą mszą świętą na &lt;name type="place"&gt;placu Teatralnym&lt;/name&gt; w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/name&gt;, która była głównym punktem uroczystości Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 w archidiecezji warszawskiej. Uczestniczyli w niej licznie biskupi, księża, ale niewielu warszawiaków; według danych &lt;name type="org"&gt;policji&lt;/name&gt; zaledwie ponad 3000 osób. <br>Prymas przypomniał, że rachunek sumienia jest wstępem do wyznania grzechów i do postawy pokutnej; że nie powinno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego