Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
obszarach ekologicznego zagrożenia nie notuje się już stałego przekraczania dopuszczalnych norm, np. zanieczyszczeń. Pojawiły się natomiast nowe obszary ekologicznego zagrożenia, np. centrum Warszawy.

Stan pożądany

Postępujące szybko przemiany przestrzennego zagospodarowania kraju powodują narastającą presję na przestrzeń przyrodniczą, a szczególnie na jej najcenniejsze strefy. Każdy rok przynosi nowe nieodwracalne zmiany osłabiające systemy ekologiczne. Toteż tak ważne jest objęcie ochroną prawną obszarów, które zapewniłyby funkcjonowanie polskiego systemu ekologicznego. Odkładanie w czasie decyzji ochronnej powoduje nasilanie się sytuacji konfliktowych. Toteż niezbędne jest szybkie utworzenie wielkoprzestrzennego systemu obszarów chronionych (WSOCh), składającego się z następujących elementów:
Według pierwotnych założeń system WSOCh miał obejmować około 1/3
obszarach ekologicznego zagrożenia nie notuje się już stałego przekraczania dopuszczalnych norm, np. zanieczyszczeń. Pojawiły się natomiast nowe obszary ekologicznego zagrożenia, np. centrum Warszawy.<br><br>&lt;tit&gt;Stan pożądany&lt;/&gt;<br><br>Postępujące szybko przemiany przestrzennego zagospodarowania kraju powodują narastającą presję na przestrzeń przyrodniczą, a szczególnie na jej najcenniejsze strefy. Każdy rok przynosi nowe nieodwracalne zmiany osłabiające systemy ekologiczne. Toteż tak ważne jest objęcie ochroną prawną obszarów, które zapewniłyby funkcjonowanie polskiego systemu ekologicznego. Odkładanie w czasie decyzji ochronnej powoduje nasilanie się sytuacji konfliktowych. Toteż niezbędne jest szybkie utworzenie wielkoprzestrzennego systemu obszarów chronionych (WSOCh), składającego się z następujących elementów:<br>Według pierwotnych założeń system WSOCh miał obejmować około 1/3
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego