Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
usunąć, wyrzucić, zniszczyć, pozbyć się go, unicestwić jakimkolwiek sposobem, tak jakby młot posiadał w sobie nadprzyrodzoną siłę, która ów straszliwy koszmar senny mogłaby zamienić w rzeczywistość. Chwycił go, chcąc wyciągnąć, ale wbity uprzednio przemocą młot ani drgnął. W Lesia wstąpiły nadludzkie siły. Zaparł się nogą i szarpnął tak, jak nie szarpał jeszcze niczego nigdy w życiu!
Okropny rumor obudził żonę Lesia. Wyrwana ze snu, na wpół przytomna, wpadła do przedpokoju i ujrzała swego męża, siedzącego na podłodze, wśród szczątków szafki wyrwanej ze ściany, przysypanego nieco tynkiem, przywalonego oberwanym wieszakiem, piastującego w ramionach potwornej wielkości młot do rozbijania kamieni.
Trzeźwa, spokojna, zrównoważona
usunąć, wyrzucić, zniszczyć, pozbyć się go, unicestwić jakimkolwiek sposobem, tak jakby młot posiadał w sobie nadprzyrodzoną siłę, która ów straszliwy koszmar senny mogłaby zamienić w rzeczywistość. Chwycił go, chcąc wyciągnąć, ale wbity uprzednio przemocą młot ani drgnął. W Lesia wstąpiły nadludzkie siły. Zaparł się nogą i szarpnął tak, jak nie szarpał jeszcze niczego nigdy w życiu!<br>Okropny rumor obudził żonę Lesia. Wyrwana ze snu, na wpół przytomna, wpadła do przedpokoju i ujrzała swego męża, siedzącego na podłodze, wśród szczątków szafki wyrwanej ze ściany, przysypanego nieco tynkiem, przywalonego oberwanym wieszakiem, piastującego w ramionach potwornej wielkości młot do rozbijania kamieni.<br>Trzeźwa, spokojna, zrównoważona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego