Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
one także, iż ruch, prócz tego, że żywiołowy, jest jeszcze piorunująco, porażająco skuteczny. Jeśli zaś przypomnimy jeszcze, że piorun i błyskawica to "najpospolitsze" kato- i hierofanie, oczywiste stanie się stwierdzenie, że somosierrski wąwóz zdobyty został cudem.
"Atak jest to rozstrzygająca, a przeto najważniejsza czynność kawalerii" - czytamy w zatytułowanym: "Atak, czyli szarża" rozdziale Regulaminu jazdy kawalerii legionów polskich. "Głównymi warunkami skutecznego ataku kawaleryjskiego jest szybkość, nagłość natarcia, a gwałtowność i siła przy starciu" - pisze dalej anonimowy autor, podkreślając, że chodzi o to, by ułani stawali się "druzgocącą nawałą, zdolną przełamać każdą przeszkodę".
Opierająca się na ruchu taktyka działań kawalerii traktowała szarżę jako
one także, iż ruch, prócz tego, że żywiołowy, jest jeszcze piorunująco, porażająco skuteczny. Jeśli zaś przypomnimy jeszcze, że piorun i błyskawica to "najpospolitsze" kato- i hierofanie, oczywiste stanie się stwierdzenie, że somosierrski wąwóz zdobyty został cudem.<br>"Atak jest to rozstrzygająca, a przeto najważniejsza czynność kawalerii" - czytamy w zatytułowanym: "Atak, czyli szarża" rozdziale Regulaminu jazdy kawalerii legionów polskich. "Głównymi warunkami skutecznego ataku kawaleryjskiego jest szybkość, nagłość natarcia, a gwałtowność i siła przy starciu" - pisze dalej anonimowy autor, podkreślając, że chodzi o to, by ułani stawali się "druzgocącą nawałą, zdolną przełamać każdą przeszkodę".<br>Opierająca się na ruchu taktyka działań kawalerii traktowała szarżę jako
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego