Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
w oczach opinii publicznej.
- Artykuł zmierzał do tego - powiedział - aby czytelnik z 1936 roku urobił sobie opinię o Sieroszewskim, bojowniku o niepodległość, jako o renegacie. Sieroszewski jest człowiekiem, któremu państwo dużo zawdzięcza i jestem tu po to, żeby w imieniu państwa zapewnić mu obronę.
Rzecznik oskarżenia, adwokat Michał Skoczyński, bardzo szczegółowo przeanalizował kwestie rzekomego stypendium. Sieroszewski - twierdził - nie był stypendystą carskim, lecz otrzymywał pieniądze na wyprawę geograficzną ze szkatuły pani Gromowej, która popierała tego rodzaju badania. Wydał następnie dzieło etnograficzne w języku rosyjskim pt. Jakuty, a w parę lat później polską wersję pt. Dwanaście lat w kraju Jakutów.
- Stanisław Piasecki - powiedział
w oczach opinii publicznej.<br>- Artykuł zmierzał do tego - powiedział - aby czytelnik z 1936 roku urobił sobie opinię o Sieroszewskim, bojowniku o niepodległość, jako o renegacie. Sieroszewski jest człowiekiem, któremu państwo dużo zawdzięcza i jestem tu po to, żeby w imieniu państwa zapewnić mu obronę.<br>Rzecznik oskarżenia, adwokat Michał Skoczyński, bardzo szczegółowo przeanalizował kwestie rzekomego stypendium. Sieroszewski - twierdził - nie był stypendystą carskim, lecz otrzymywał pieniądze na wyprawę geograficzną ze szkatuły pani Gromowej, która popierała tego rodzaju badania. Wydał następnie dzieło etnograficzne w języku rosyjskim pt. Jakuty, a w parę lat później polską wersję pt. Dwanaście lat w kraju Jakutów.<br>- Stanisław Piasecki - powiedział
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego