Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przekreślał wszystko, co było dla niego święte: katolickie wychowanie, głęboką wiarę (należał do Opus Dei, konserwatywnej organizacji działającej wewnątrz kościoła katolickiego), ideały wpajane mu przez ojca, wartości, które wszczepiał swoim dzieciom, miłość i szacunek najbliższych, cały sens swojej pracy.

Drogi towarzysz Czerkaszyn
Właściwie były to dwa listy. Jeden zaadresowany do szeregowego rezydenta KGB, a w nim drugi - dla Wiktora Czerkaszyna, szefa kontrwywiadu KGB w ambasadzie ZSRR w Waszyngtonie (Czerkaszyn prowadził też innego superszpiega - Aldricha Amesa, zdemaskowanego przez CIA w 1994 roku).
List zawierał ofertę współpracy.
Za pierwszy geszeft z Rosjanami żąda 100 tysięcy dolarów. Na dobry początek, zupełnie gratis, sypie trzech
przekreślał wszystko, co było dla niego święte: katolickie wychowanie, głęboką wiarę (należał do Opus Dei, konserwatywnej organizacji działającej wewnątrz kościoła katolickiego), ideały wpajane mu przez ojca, wartości, które wszczepiał swoim dzieciom, miłość i szacunek najbliższych, cały sens swojej pracy.<br><br>Drogi towarzysz Czerkaszyn<br>Właściwie były to dwa listy. Jeden zaadresowany do szeregowego rezydenta KGB, a w nim drugi - dla Wiktora Czerkaszyna, szefa kontrwywiadu KGB w ambasadzie ZSRR w Waszyngtonie (Czerkaszyn prowadził też innego superszpiega - Aldricha Amesa, zdemaskowanego przez CIA w 1994 roku).<br>List zawierał ofertę współpracy.<br>Za pierwszy geszeft z Rosjanami żąda 100 tysięcy dolarów. Na dobry początek, zupełnie gratis, sypie trzech
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego