Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
pierwszą dostawą przyrządów wojskowych realizowaną na podstawie umowy zawartej między firmą H. Kolberg i S-ka a KZU były kątomierze kieszonkowe, których dostawy zakończono w III kwartale 1936 r.
Do końca sierpnia 1939 r. wykonano co najmniej pięć rodzajów przyrządów o wartości około 600 tys. złotych. Przyrządy te przedstawiono w tabeli 14.Dwa przyrządy z przedstawionych w tabeli 14 (poz. 1 i 4) produkowano wcześniej w firmach Gerlach i PZO, natomiast krąg obserwacyjny wz. 24 (poz. 2) był produkowany po raz pierwszy w Polsce, ale przedtem importowano go z francuskiej firmy Huet jako wz. H-24.
Przeznaczenia poziomnic (poz. 5), zamówionych
pierwszą dostawą przyrządów wojskowych realizowaną na podstawie umowy zawartej między firmą H. Kolberg i S-ka a KZU były kątomierze kieszonkowe, których dostawy zakończono w III kwartale 1936 r.<br>Do końca sierpnia 1939 r. wykonano co najmniej pięć rodzajów przyrządów o wartości około 600 tys. złotych. Przyrządy te przedstawiono w tabeli 14. <br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Dwa przyrządy z przedstawionych w tabeli 14 (poz. 1 i 4) produkowano wcześniej w firmach Gerlach i PZO, natomiast krąg obserwacyjny wz. 24 (poz. 2) był produkowany po raz pierwszy w Polsce, ale przedtem importowano go z francuskiej firmy Huet jako wz. H-24.<br>Przeznaczenia poziomnic (poz. 5), zamówionych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego