Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
terenem opisanym w przewodniku. Zwiedzanie MRU w sposób zorganizowany jest możliwe za pośrednictwem Oddziału PTTK w Międzyrzeczu i agencji turystycznych w Pniewie i Wysokiej.
6km na zach. Wysoka, na długim półwyspie jez. Paklicko Małe (51ha).
Jednolita zabudowa domami kalenicowymi, w części z kamieni polnych.
Barokowy kościół z 1733. Pośrodku wsi tablica pamiątkowa mjr. A.A.
Karapanowa, który zginął w Wysokiej 30 I 1945 w walkach o przełamanie MRU. W secesyjnym domu z 1905 Izba Pamiątek (eksponaty związane z MRU, walkami w 1945 i osadnictwem wojskowym po 1945). Przy pd. brzegu jeziora wejście do tuneli podziemnej fabryki oraz wielki dwupiętrowy bunkier.
2km
terenem opisanym w przewodniku. Zwiedzanie MRU w sposób zorganizowany jest możliwe za pośrednictwem Oddziału PTTK w Międzyrzeczu i agencji turystycznych w Pniewie i Wysokiej.<br> 6km na zach. Wysoka, na długim półwyspie jez. Paklicko Małe (51ha).<br>Jednolita zabudowa domami kalenicowymi, w części z kamieni polnych.<br>Barokowy kościół z 1733. Pośrodku wsi tablica pamiątkowa mjr. A.A.<br>Karapanowa, który zginął w Wysokiej 30 I 1945 w walkach o przełamanie MRU. W secesyjnym domu z 1905 Izba Pamiątek (eksponaty związane z MRU, walkami w 1945 i osadnictwem wojskowym po 1945). Przy pd. brzegu jeziora wejście do tuneli podziemnej fabryki oraz wielki dwupiętrowy bunkier.<br> 2km
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego