Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jest ośmieszający, poniżający i nawet dzieci to czują.
Czy można zatem pozbyć się kontrowersyjnego słowa urzędowo, po prostu zabronić jego używania? - Taka zmiana może nawet zaszkodzić: może wzbudzać agresję nawet u tych, którzy wcześniej byli obojętni na problem. Trzeba przejawy jakiejkolwiek dyskryminacji zwalczać, ale nie zakazywać, nie czynić ich przedmiotem tabu - twierdzi prof. Bobrowski.

A poza tym charakter słowa też może się zmienić. Czy Niemiec to taka straszna nazwa? - Niemiec znaczy taki, który nie potrafi gęby otworzyć, nie ma nic do powiedzenia - przypomina prof. Bobrowski. Czy ktoś to jeszcze pamięta?



Gadżet dla klienta
Firmy obsypują nas dziś prezentami

Długopisy, breloczki, czapeczki
jest ośmieszający, poniżający i nawet dzieci to czują.<br>Czy można zatem pozbyć się kontrowersyjnego słowa urzędowo, po prostu zabronić jego używania? - Taka zmiana może nawet zaszkodzić: może wzbudzać agresję nawet u tych, którzy wcześniej byli obojętni na problem. Trzeba przejawy jakiejkolwiek dyskryminacji zwalczać, ale nie zakazywać, nie czynić ich przedmiotem tabu - twierdzi prof. Bobrowski.<br><br>A poza tym charakter słowa też może się zmienić. Czy Niemiec to taka straszna nazwa? - Niemiec znaczy taki, który nie potrafi gęby otworzyć, nie ma nic do powiedzenia - przypomina prof. Bobrowski. Czy ktoś to jeszcze pamięta?&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Gadżet dla klienta&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Firmy obsypują nas dziś prezentami&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Długopisy, breloczki, czapeczki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego