Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
logarytmiczną miarę, oznaczoną symbolem dBZ i zdefiniowaną jako 1 dBZ=10log Z. Można tu również dodać, że współczynnik odbiciowości Z bywa często nazywany skrótowo po prostu odbiciowością, co nie jest precyzyjne, ale już samo oznaczenie Z wystarczy, by nie mieszać obu pojęć.
Wprowadzenie tego ważnego współczynnika nadal jednak nie wyjaśnia tajemnicy pomiaru opadu na podstawie mocy echa, gdyż pozostaje niewiadoma liczba N. Co więcej, doświadczenie pokazuje, że chmura jest wypełniona kroplami o różnych średnicach występujących w różnych proporcjach. Zajmowanie się liczbą kropli wody w chmurze nie wydaje się być zajęciem interesującym. Niemniej jednak znaleziono na to sposób.


Dociekania teoretyczne i przede
logarytmiczną miarę, oznaczoną symbolem dBZ i zdefiniowaną jako 1 dBZ=10log Z. Można tu również dodać, że współczynnik odbiciowości Z bywa często nazywany skrótowo po prostu odbiciowością, co nie jest precyzyjne, ale już samo oznaczenie Z wystarczy, by nie mieszać obu pojęć.<br>Wprowadzenie tego ważnego współczynnika nadal jednak nie wyjaśnia tajemnicy pomiaru opadu na podstawie mocy echa, gdyż pozostaje niewiadoma liczba N. Co więcej, doświadczenie pokazuje, że chmura jest wypełniona kroplami o różnych średnicach występujących w różnych proporcjach. Zajmowanie się liczbą kropli wody w chmurze nie wydaje się być zajęciem interesującym. Niemniej jednak znaleziono na to sposób.<br>&lt;page nr=278&gt;<br><br>Dociekania teoretyczne i przede
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego