Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
powoduje konieczność konstruowania wysokich wsporników ramy nadwozia koparki, do których jest zamocowany wysięgnik. O konkretnych rozstrzygnięciach decydują zawsze uwarunkowania konstrukcyjne.
Wychodząc z tych uwarunkowań, należy przede wszystkim określić strefy, w których jest możliwe umieszczenie przegubów P i Q (rys. 10.24).
Następnie, obracając mechanizm wokół punktu C, należy ustawić go tak, aby jego przeguby znalazły się w wyznaczonych strefach.
Postępowanie kończy wyznaczenie wartości kąta *. Tę czynność można wykonać po opracowaniu konstrukcji całego osprzętu. Gdyby wówczas okazało się, że wartość tej wielkości różni się znacznie od zakładanej, konieczne byłoby powtórzenie całego postępowania od początku.
W omawianym przypadku, na podstawie takiego postępowania ustalono następujące
powoduje konieczność konstruowania wysokich wsporników ramy nadwozia koparki, do których jest zamocowany wysięgnik. O konkretnych rozstrzygnięciach decydują zawsze uwarunkowania konstrukcyjne.<br>Wychodząc z tych uwarunkowań, należy przede wszystkim określić strefy, w których jest możliwe umieszczenie przegubów P i Q (rys. 10.24).<br>Następnie, obracając mechanizm wokół punktu C, należy ustawić go tak, aby jego przeguby znalazły się w wyznaczonych strefach.<br>Postępowanie kończy wyznaczenie wartości kąta *. Tę czynność można wykonać po opracowaniu konstrukcji całego osprzętu. Gdyby wówczas okazało się, że wartość tej wielkości różni się znacznie od zakładanej, konieczne byłoby powtórzenie całego postępowania od początku.<br>W omawianym przypadku, na podstawie takiego postępowania ustalono następujące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego