Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
elektronu w jednostkach ((...)) w ten sposób, że jest związana z dopuszczalnymi wartościami kwadratu momentu pędu wyrażeniem ((...)) Stany o wartościach ((...)) oznacza się odpowiednio symbolami ((...)) zwyczajowo wziętymi ze spektroskopii atomowej. Magnetyczna liczba kwantowa m określa rzut momentu pędu na wybrany kierunek. W nieobecności pola stany kwantowe różniące się tylko liczbą m mają taką samą energię, a w obecności pola magnetycznego poziomy rozszczepiają się (efekt Zeemana). (Linie widmowe rozszczepiają się także w polu elektrycznym - jest to zjawisko Starka.)
Dla pełnej charakterystyki stanu elektronu wprowadza się czwartą, spinową liczbę kwantową, s, oznaczającą spin elektronowy, tzn. własny moment pędu elektronu. Wartości kwadratu spinowego momentu pędu i jego
elektronu w jednostkach ((...)) w ten sposób, że jest związana z dopuszczalnymi wartościami kwadratu momentu pędu wyrażeniem ((...)) Stany o wartościach ((...)) oznacza się odpowiednio symbolami ((...)) zwyczajowo wziętymi ze spektroskopii atomowej. Magnetyczna liczba kwantowa m określa rzut momentu pędu na wybrany kierunek. W nieobecności pola stany kwantowe różniące się tylko liczbą m mają taką samą energię, a w obecności pola magnetycznego poziomy rozszczepiają się (efekt Zeemana). (Linie widmowe rozszczepiają się także w polu elektrycznym - jest to zjawisko Starka.)<br> Dla pełnej charakterystyki stanu elektronu wprowadza się czwartą, spinową liczbę kwantową, s, oznaczającą spin elektronowy, tzn. własny moment pędu elektronu. Wartości kwadratu spinowego momentu pędu i jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!