Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
ją, huśtającą się spokojnie na bujanym fotelu i wałkującą kota nogą na podłodze (ulubiona pieszczota), kiedy zostawiłam ich oboje samych, nie wiadomo na jak długo, tuż po rozpoczęciu stanu wojennego.
Kiedy w rok później, pewnego dnia, wieczorem, weszłam z dzieckiem do domu po podróży Paryż-Warszawa - samochodem bez przerwy, zastałam taki sam obrazek - nienaruszony spokój, Honorata w fotelu, wałkująca nogą kota, z różańcem w ręku.
Zapytałam, dlaczego nie ogląda telewizji, dlaczego siedzi po ciemku? Odpowiedziała:
- A po co wypalać prąd, po ciemku lepiej się modlić, a modliłam się za was, dziecko...
I jak gdyby nigdy nic, jakby nie było tego roku jej
ją, huśtającą się spokojnie na bujanym fotelu i wałkującą kota nogą na podłodze (ulubiona pieszczota), kiedy zostawiłam ich oboje samych, nie wiadomo na jak długo, tuż po rozpoczęciu stanu wojennego.<br>Kiedy w rok później, pewnego dnia, wieczorem, weszłam z dzieckiem do domu po podróży Paryż-Warszawa - samochodem bez przerwy, zastałam taki sam obrazek - nienaruszony spokój, Honorata w fotelu, wałkująca nogą kota, z różańcem w ręku.<br>Zapytałam, dlaczego nie ogląda telewizji, dlaczego siedzi po ciemku? Odpowiedziała:<br>- A po co wypalać prąd, po ciemku lepiej się modlić, a modliłam się za was, dziecko...<br>I jak gdyby nigdy nic, jakby nie było tego roku jej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego