Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
które miały kompromitować ludzi. Gdy na początku lat siedemdziesiątych Władysław Bartoszewski kategorycznie odmówił współpracy z bezpieką, SB spreparowała i rozpowszechniała fałszywy list, w którym miał on przyznawać się do tego, że podjął współpracę.

Znany jest mechanizm tej prowokacji, dokumenty SB pokazujące, jak ją przygotowywano. Ale nie stwierdzono jeszcze, by cała teczka od początku do końca została sfałszowana.

Czy teczka Niezabitowskiej to jedyne źródło wiedzy o istnieniu TW "Nowaka", czy też da się zastosować metodę krzyżowego sprawdzania, bo jego ślad występuje też w jakichś innych dokumentach MSW?

Da się. Jest to jedna z metod, które historyk uważnie badający dokumenty Służby Bezpieczeństwa musi
które miały kompromitować ludzi. Gdy na początku lat siedemdziesiątych Władysław Bartoszewski kategorycznie odmówił współpracy z bezpieką, SB spreparowała i rozpowszechniała fałszywy list, w którym miał on przyznawać się do tego, że podjął współpracę.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;Znany jest mechanizm tej prowokacji, dokumenty SB pokazujące, jak ją przygotowywano. Ale nie stwierdzono jeszcze, by cała teczka od początku do końca została sfałszowana.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Czy teczka Niezabitowskiej to jedyne źródło wiedzy o istnieniu TW "Nowaka", czy też da się zastosować metodę krzyżowego sprawdzania, bo jego ślad występuje też w jakichś innych dokumentach MSW?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;Da się. Jest to jedna z metod, które historyk uważnie badający dokumenty Służby Bezpieczeństwa musi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego