Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
są jasne. Z ostatnich badań CBOS-u wynika, że 57 % ankietowanych opowiada się za jego zniesieniem w myśl zasady, że nie ma równych i równiejszych. Tylko 3 proc. wierzy, że immunitet chroni posłów opozycyjnych przed szykanami rządzących.

GRANICE SWOBODY MYŚLENIA
Na polecenie watykańskiej Kongregacji ds. Doktryny Wiary pisma wybitnego hiszpańskiego teologa, Marciano Vidala, zostały wycofane z seminariów. Głosił m.in., że forma antykoncepcji jest sprawą małżonków, nie Kościoła.
Po złożeniu samokrytyki będzie mógł nadal wykładać na Akademii Papieskiej.

ŚWIATOWE ŻYCIE
FBI zatrzymało w Nowym Jorku dwóch polskich specjalistów od mokrej roboty.
Należeli do małopolskiego gangu Władysława Chowańca ps. Al Capone, który
są jasne. Z ostatnich badań &lt;name type="org"&gt;CBOS-u&lt;/&gt; wynika, że 57 % ankietowanych opowiada się za jego zniesieniem w myśl zasady, że nie ma równych i równiejszych. Tylko 3 proc. wierzy, że immunitet chroni posłów opozycyjnych przed szykanami rządzących.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;GRANICE SWOBODY MYŚLENIA&lt;/&gt;<br>Na polecenie watykańskiej &lt;name type="org"&gt;Kongregacji ds. Doktryny Wiary&lt;/&gt; pisma wybitnego hiszpańskiego teologa, &lt;name type="person"&gt;Marciano Vidala&lt;/&gt;, zostały wycofane z seminariów. Głosił m.in., że forma antykoncepcji jest sprawą małżonków, nie Kościoła. <br>Po złożeniu samokrytyki będzie mógł nadal wykładać na &lt;name type="place"&gt;Akademii Papieskiej&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;ŚWIATOWE ŻYCIE&lt;/&gt;<br>&lt;name type="org"&gt;FBI&lt;/&gt; zatrzymało w &lt;name type="place"&gt;Nowym Jorku&lt;/&gt; dwóch polskich specjalistów od mokrej roboty. <br>Należeli do małopolskiego gangu &lt;name type="person"&gt;Władysława Chowańca ps. Al Capone&lt;/&gt;, który
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego