Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Johann Baptist Metz), chrześcijaństwo po Oświęcimiu (Friedrich Wilhelm Marquardt), teologia po Oświęcimiu (ksiądz Michał Czajkowski), filozofia po Oświęcimiu (ksiądz Marek Jędraszewski), socjologia po Oświęcimiu (Zygmunt Bauman), wychowanie i kultura po Oświęcimiu (Theodor W. Adorno) i tak dalej.

Śmierć Boga

Dla Holocaustu są właściwe nie kategorie polityczne, socjologiczne czy psychologiczne, lecz teologiczne.

George Steiner: "Jeśli rzeczywiście istnieją jakościowe różnice pomiędzy Shoah a niezliczonymi przykładami masowych mordów, które napiętnowały historię przed i po Shoah, to muszą leżeć one bardzo głęboko: w tym symbolicznym i metafizyczno-teologicznym obszarze".

Steiner pisze, że po Holocauście nie mamy już do dyspozycji słów umożliwiających mówienie o Bogu, a
Johann Baptist Metz), chrześcijaństwo po Oświęcimiu (Friedrich Wilhelm Marquardt), teologia po Oświęcimiu (ksiądz Michał Czajkowski), filozofia po Oświęcimiu (ksiądz Marek Jędraszewski), socjologia po Oświęcimiu (Zygmunt Bauman), wychowanie i kultura po Oświęcimiu (Theodor W. Adorno) i tak dalej.<br><br>&lt;tit&gt; Śmierć Boga&lt;/&gt;<br><br> Dla Holocaustu są właściwe nie kategorie polityczne, socjologiczne czy psychologiczne, lecz teologiczne.<br><br> George Steiner: &lt;q&gt;"Jeśli rzeczywiście istnieją jakościowe różnice pomiędzy Shoah a niezliczonymi przykładami masowych mordów, które napiętnowały historię przed i po Shoah, to muszą leżeć one bardzo głęboko: w tym symbolicznym i metafizyczno-teologicznym obszarze".&lt;/&gt;<br><br> Steiner pisze, że po Holocauście nie mamy już do dyspozycji słów umożliwiających mówienie o Bogu, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego