Typ tekstu: Książka
Autor: Basztura Czesław
Tytuł: Komputerowe systemy diagnostyki akustycznej
Rok: 1996
B. Pochodne rozkładu częstotliwościowego: a)częstotliwość maksymalna w widmie mocy, b)częstotliwość środkowa (mediana): granica podziału widma mocy na części o równej energii, c)maksymalny poziom w wybranych pasmach częstotliwości, d)średnia częstotliwość w widmie amplitud, e)szerokość pasma częstotliwości sygnałów przekraczających wybrany poziom, f)energia w wybranych pasmach częstotliwości (tercje, oktawy).
Istnieją różne propozycje określenia dalszych wielkości pochodzących z ww. opisów, nazywanych też dyskryptorami. Nie wydaje się jednak, aby ich przytaczanie wniosło coś nowego, ponieważ każdy konkretny rodzaj obiektu i źródła sygnału diagnostycznego charakteryzuje się innym zbiorem sygnałów diagnostycznych, a co za tym idzie różnymi możliwymi opisami cech.

9.3
B. Pochodne rozkładu częstotliwościowego: a)częstotliwość maksymalna w widmie mocy, b)częstotliwość środkowa (mediana): granica podziału widma mocy na części o równej energii, c)maksymalny poziom w wybranych pasmach częstotliwości, d)średnia częstotliwość w widmie amplitud, e)szerokość pasma częstotliwości sygnałów przekraczających wybrany poziom, f)energia w wybranych pasmach częstotliwości (tercje, oktawy).<br>Istnieją różne propozycje określenia dalszych wielkości pochodzących z ww. opisów, nazywanych też dyskryptorami. Nie wydaje się jednak, aby ich przytaczanie wniosło coś nowego, ponieważ każdy konkretny rodzaj obiektu i źródła sygnału diagnostycznego charakteryzuje się innym zbiorem sygnałów diagnostycznych, a co za tym idzie różnymi możliwymi opisami cech.<br><br>&lt;tit&gt;9.3
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego