Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
powiatu.
Ministerstwo finansów wyliczyło budżet starostwa tatrzańskiego w 1999 r. na 24 mln zł (240 mld starych zł). Dla porównania - jest to niewiele ponad połowę budżetu miasta Zakopane. W kasie powiatowej zostaje zaledwie 1 procent podatku dochodowego, płaconego przez mieszkańców tego terenu.
Zakopane jest jednym z czterech miast powiatowych na terenie kraju, które nigdy wcześniej nie były siedzibami powiatów. Andrzej Gąsienica Makowski zwrócił też uwagę na fakt, że przyszło mu pracować w szczególnych warunkach. - Tym powiatem interesuje się cała Polska - mówił starosta.
mag



W harcerskim Kręgu

Rekolekcje w Lipnicy

Z pewnością łatwo wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy stanęła mi przed oczami
powiatu.<br>Ministerstwo finansów wyliczyło budżet starostwa tatrzańskiego w 1999 r. na 24 mln zł (240 mld starych zł). Dla porównania - jest to niewiele ponad połowę budżetu miasta Zakopane. W kasie powiatowej zostaje zaledwie 1 procent podatku dochodowego, płaconego przez mieszkańców tego terenu.<br>Zakopane jest jednym z czterech miast powiatowych na terenie kraju, które nigdy wcześniej nie były siedzibami powiatów. Andrzej Gąsienica Makowski zwrócił też uwagę na fakt, że przyszło mu pracować w szczególnych warunkach. - Tym powiatem interesuje się cała Polska - mówił starosta.<br>&lt;au&gt;mag&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;W harcerskim Kręgu&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rekolekcje w Lipnicy&lt;/&gt;<br><br>Z pewnością łatwo wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy stanęła mi przed oczami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego