Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
w tej książce, w których odgrywa rolę globalna topologia konfiguracji pól, mogą być użyte w kwantowej teorii pola jedynie w sformułowaniu lagranżowskim, gdyż mimo że klasyczna przestrzeń fazowa ma na ogół bardzo skomplikowaną strukturę, kwantowa teoria pola w sformułowaniu kanonicznym jest jak dotąd (poza bardzo szczególnymi przypadkami) z punktu widzenia topologii lokalna i nie uwzględnia globalnej topologii.


2.3. Twierdzenie Noether

Istota twierdzenia Noether (zarówno w mechanice klasycznej, jak i w teorii pola) polega na powiązaniu symetrii działania z istnieniem wielkości zachowanych w trakcie ruchu.
Dowód polega w zasadzie na powtórzeniu wyprowadzenia (2.3), jedynie wariacje pola na brzegu zamiast znikać
w tej książce, w których odgrywa rolę globalna topologia konfiguracji pól, mogą być użyte w kwantowej teorii pola jedynie w sformułowaniu lagranżowskim, gdyż mimo że klasyczna przestrzeń fazowa ma na ogół bardzo skomplikowaną strukturę, kwantowa teoria pola w sformułowaniu kanonicznym jest jak dotąd (poza bardzo szczególnymi przypadkami) z punktu widzenia topologii lokalna i nie uwzględnia globalnej topologii. <br>&lt;page nr=18&gt;<br><br>&lt;tit&gt;2.3. Twierdzenie Noether&lt;/&gt;<br><br>Istota twierdzenia Noether (zarówno w mechanice klasycznej, jak i w teorii pola) polega na powiązaniu symetrii działania z istnieniem wielkości zachowanych w trakcie ruchu. <br>Dowód polega w zasadzie na powtórzeniu wyprowadzenia (2.3), jedynie wariacje pola na brzegu zamiast znikać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego