Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
ofiar". Co gorsza, bezustannie podsycany przez propagandę resentyment wobec Niemców był na tyle silny, że znaczna część społeczeństwa podzielała wówczas opinię, iż list był błędem Episkopatu. Dziś, z perspektywy czasu, widzimy, że nie tylko był to piękny przykład ewangelicznej postawy, ale i najważniejszy dokument polskiej polityki zagranicznej z okresu PRL - torujący drogę traktatowi polsko-niemieckiemu oraz pojednaniu pomiędzy naszymi narodami.
Wróćmy jednak do wizyty w Auschwitz. Papież mówi, że Oświęcim stał się miastem zwycięstwa. Znając prozę Tadeusza Borowskiego i relacje więźniów, trudno oprzeć się wrażeniu, że to interesujące, ale nieprawdziwe określenie.
To kolejny przejaw teologicznego odczytywania historii przez Papieża. Tym razem w
ofiar". Co gorsza, bezustannie podsycany przez propagandę resentyment wobec Niemców był na tyle silny, że znaczna część społeczeństwa podzielała wówczas opinię, iż list był błędem Episkopatu. Dziś, z perspektywy czasu, widzimy, że nie tylko był to piękny przykład ewangelicznej postawy, ale i najważniejszy dokument polskiej polityki zagranicznej z okresu PRL - torujący drogę traktatowi polsko-niemieckiemu oraz pojednaniu pomiędzy naszymi narodami.<br>Wróćmy jednak do wizyty w Auschwitz. Papież mówi, że Oświęcim stał się miastem zwycięstwa. Znając prozę Tadeusza Borowskiego i relacje więźniów, trudno oprzeć się wrażeniu, że to interesujące, ale nieprawdziwe określenie.<br>To kolejny przejaw teologicznego odczytywania historii przez Papieża. Tym razem w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego