Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jako dozgonnego i wyłącznego związku dwojga ludzi, którzy we wszystkich dziedzinach życia zaspokoją w pełni swoje potrzeby.
Zderzenie tych dwóch tendencji sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji może budzić w ludziach paniczny lęk. "Nierzadko w okresie poprzedzającym zawarcie małżeństwa pojawiają się nastroje depresyjne, paniczne reakcje ucieczkowe, dolegliwości neurasteniczne, stany lękowe, zaburzenia tożsamości do psychozy włącznie" - pisze Jurg Willi w książce "Związek dwojga".

Lęk przed ślubem nie jest niczym nowym, o czym świadczy choćby "Ożenek" Gogola. Jednak wydaje się, że dziś stał się bardziej powszechny.

- Obserwowałem to w swoim środowisku i sam tego doświadczyłem. Przy czym mam wrażenie, że jest to raczej lęk
jako dozgonnego i wyłącznego związku dwojga ludzi, którzy we wszystkich dziedzinach życia zaspokoją w pełni swoje potrzeby.<br>Zderzenie tych dwóch tendencji sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji może budzić w ludziach paniczny lęk. "Nierzadko w okresie poprzedzającym zawarcie małżeństwa pojawiają się nastroje depresyjne, paniczne reakcje ucieczkowe, dolegliwości neurasteniczne, stany lękowe, zaburzenia tożsamości do psychozy włącznie" - pisze Jurg Willi w książce "Związek dwojga".<br><br>Lęk przed ślubem nie jest niczym nowym, o czym świadczy choćby "Ożenek" Gogola. Jednak wydaje się, że dziś stał się bardziej powszechny.<br><br>- Obserwowałem to w swoim środowisku i sam tego doświadczyłem. Przy czym mam wrażenie, że jest to raczej lęk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego