Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
szkodliwych dla zdrowia. I w tym przypadku przeniesienie pracownika do takiej samej pracy wykonywanej w normalnych warunkach nie wymaga wypowiedzenia. Jeżeli więc pracownik, który był zatrudniony w warunkach szkodliwych dla zdrowia, traci - z mocy ustawy - prawo do skróconego czasu pracy, gdy tylko warunki pracy przestaną być szkodliwe, to tym bardziej traci je ten pracownik, który nigdy nie pracował w warunkach szkodliwych, a korzystał ze skróconego czasu pracy bez żadnej podstawy prawnej.
W rozpoznawanej sprawie pracodawca jedynie przez przeoczenie nie sprzeciwiał się temu, że wnioskodawca pracował w skróconym czasie pracy.
Okoliczność natomiast, czy wnioskodawca rzeczywiście pracuje w warunkach szkodliwych dla zdrowia, jest
szkodliwych dla zdrowia. I w tym przypadku przeniesienie pracownika do takiej samej pracy wykonywanej w normalnych warunkach nie wymaga wypowiedzenia. Jeżeli więc pracownik, który był zatrudniony w warunkach szkodliwych dla zdrowia, traci - z mocy ustawy - prawo do skróconego czasu pracy, gdy tylko warunki pracy przestaną być szkodliwe, to tym bardziej traci je ten pracownik, który nigdy nie pracował w warunkach szkodliwych, a korzystał ze skróconego czasu pracy bez żadnej podstawy prawnej. <br> W rozpoznawanej sprawie pracodawca jedynie przez przeoczenie nie sprzeciwiał się temu, że wnioskodawca pracował w skróconym czasie pracy. <br> Okoliczność natomiast, czy wnioskodawca rzeczywiście pracuje w warunkach szkodliwych dla zdrowia, jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego