Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
z oparcia z zewnątrz - można powiedzieć, że wszystko to tworzy korzystne warunki powrotu do zdrowia. Pozwala dobrze orientować się, na czym polega choroba i na jakie manowce człowieka zaprowadziła; umożliwia zbudowanie solidnej motywacji do leczenia; pomaga w "podłączeniu się" do źródeł energii i siły, bez których trudno byłoby podjąć zadanie trzeźwienia. Od pierwszych dni abstynencji są też potrzebne pewne umiejętności bronienia się przed pokusą picia - na tym wątku skończyliśmy poprzednią rozmowę.
Włodek: Muszę ci powiedzieć, Monika, że twój niedosyt jest uzasadniony. Ta część leczenia, którą zajmiemy się teraz, dotyczy bezpośrednio podstawowych mechanizmów choroby alkoholowej.
Anka: Najogólniej można powiedzieć tak: wraz z
z oparcia z zewnątrz - można powiedzieć, że wszystko to tworzy korzystne warunki powrotu do zdrowia. Pozwala dobrze orientować się, na czym polega choroba i na jakie manowce człowieka zaprowadziła; umożliwia zbudowanie solidnej motywacji do leczenia; pomaga w "podłączeniu się" do źródeł energii i siły, bez których trudno byłoby podjąć zadanie trzeźwienia. Od pierwszych dni abstynencji są też potrzebne pewne umiejętności bronienia się przed pokusą picia - na tym wątku skończyliśmy poprzednią rozmowę.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Muszę ci powiedzieć, Monika, że twój niedosyt jest uzasadniony. Ta część leczenia, którą zajmiemy się teraz, dotyczy bezpośrednio podstawowych mechanizmów choroby alkoholowej.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Najogólniej można powiedzieć tak: wraz z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego