Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1984
J.P. SARTRE dziwna wojna


KONSTANTY PIEŃKOSZ
LICZBA NAJBARDZIEJ POJEDYNCZA

"... Funkcjonuje wśród publiczności literackiej jako poeta doskonały. Nie ma w tym zdaniu przesady. Uchodzi za symbol i strażnika tych wartości, które wyjawia w swoich utworach. Nie dostrzega się rozdźwięków pomiędzy jego postawą artysty a postawą człowieka. Jego dzieło i osobowość tworzą wysokiej jakości Jedność, Całość".

ODKRYWANIE RZECZY NOWYCH
Rozmowa z MARIO VARGAS LLOSA

"... Do Peru dociera wszystko. Nasz jest Cervantes. Nasi są Inkowie. Nasza jest również w pewnym sensie Czarna Afryka. Daje nam ogromną swobodę, ale to także problem - wnosi zarazem zamęt i niestabilność. Jest to druga strona medalu!"

WILLIAM GOLDING
J.P. SARTRE dziwna wojna&lt;/tit&gt;<br><br><br>&lt;au&gt;KONSTANTY PIEŃKOSZ&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;LICZBA NAJBARDZIEJ POJEDYNCZA&lt;/tit&gt;<br><br>"... Funkcjonuje wśród publiczności literackiej jako poeta doskonały. Nie ma w tym zdaniu przesady. Uchodzi za symbol i strażnika tych wartości, które wyjawia w swoich utworach. Nie dostrzega się rozdźwięków pomiędzy jego postawą artysty a postawą człowieka. Jego dzieło i osobowość tworzą wysokiej jakości Jedność, Całość".<br><br>&lt;tit&gt;ODKRYWANIE RZECZY NOWYCH<br>Rozmowa z MARIO VARGAS LLOSA&lt;/tit&gt;<br><br>"... Do Peru dociera wszystko. Nasz jest Cervantes. Nasi są Inkowie. Nasza jest również w pewnym sensie Czarna Afryka. Daje nam ogromną swobodę, ale to także problem - wnosi zarazem zamęt i niestabilność. Jest to druga strona medalu!"<br><br>&lt;au&gt;WILLIAM GOLDING
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego