Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
irackim wydają się już mniej ważne wobec wspólnych zagrożeń ze strony terrorystów czy nielegalnej imigracji. Jacques Chirac i Tony Blair, wcześniej niedarzący się specjalną przyjaźnią, wymieniają ostatnio upominki: a to skrzynka dobrego wina, a to wieczne pióro z gatunku tych, jakimi posługiwał się Winston Churchill.
"Francja, Niemcy i Wielka Brytania tworzą europejski triumwirat, i innego wyjścia nie ma", sugerują francuskie media. Przypominają zarazem, do jakich wzorów warto się odwoływać w nowym kształtowaniu stosunków francusko-angielskich: do wzajemnego zauroczenia, jakie istniało między premier Margaret Thatcher a prezydentem Francois Mitterrandem.


Niemcy, Francja i Wielka Brytania za siłami szybkiego reagowania
Komandosi z Unii

Oddziały
irackim wydają się już mniej ważne wobec wspólnych zagrożeń ze strony terrorystów czy nielegalnej imigracji. &lt;name type="person"&gt;Jacques Chirac&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Tony Blair&lt;/&gt;, wcześniej niedarzący się specjalną przyjaźnią, wymieniają ostatnio upominki: a to skrzynka dobrego wina, a to wieczne pióro z gatunku tych, jakimi posługiwał się &lt;name type="person"&gt;Winston Churchill&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Francja, Niemcy i Wielka Brytania tworzą europejski triumwirat, i innego wyjścia nie ma"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, sugerują francuskie media. Przypominają zarazem, do jakich wzorów warto się odwoływać w nowym kształtowaniu stosunków francusko-angielskich: do wzajemnego zauroczenia, jakie istniało między premier &lt;name type="person"&gt;Margaret Thatcher&lt;/&gt; a prezydentem &lt;name type="person"&gt;Francois Mitterrandem&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Wielka Brytania&lt;/&gt; za siłami szybkiego reagowania&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Komandosi z &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Oddziały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego