Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
na wielkie magazyny mebli urządzone w ten sposób, że samochody ciężarowe będą mogły jeździć do podziemi. Parter sąsiedniego budynku przeznaczono również na lokale sklepowe.
Elewacyjnie oba gmachy będą się łączyły. Dzięki temu powstanie potężny blok o trzech frontach od ul. Marszałkowskiej, Nowogrodzkiej i Wspólnej, która na tym odcinku zostanie poszerzona, tworząc plac dochodzący do kruczej.
Roboty budowlane wykonuje PBP nr 9. Projekt biurowca dla Centralnego Zakładu Przemysłu hutniczego opracował prof. Leykam.

PAWILON DLA "WCZEŚNIAKÓW" URUCHOMIONO W WARSZAWIE
SPB Warszawa 2 przeprowadziła ostatnie prace wykończeniowe przy pawilonie dla dzieci przedwcześnie urodzonych w zabudowaniach Państwowego Instytuty Matki i Dziecka przy ul. Nowogrodzkiej. Pawilon
na wielkie magazyny mebli urządzone w ten sposób, że samochody ciężarowe będą mogły jeździć do podziemi. Parter sąsiedniego budynku przeznaczono również na lokale sklepowe.<br> Elewacyjnie oba gmachy będą się łączyły. Dzięki temu powstanie potężny blok o trzech frontach od ul. Marszałkowskiej, Nowogrodzkiej i Wspólnej, która na tym odcinku zostanie poszerzona, tworząc plac dochodzący do kruczej.<br> Roboty budowlane wykonuje PBP nr 9. Projekt biurowca dla Centralnego Zakładu Przemysłu hutniczego opracował prof. Leykam.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;PAWILON DLA "WCZEŚNIAKÓW" URUCHOMIONO W WARSZAWIE&lt;/tit&gt;<br>SPB Warszawa 2 przeprowadziła ostatnie prace wykończeniowe przy pawilonie dla dzieci przedwcześnie urodzonych w zabudowaniach Państwowego Instytuty Matki i Dziecka przy ul. Nowogrodzkiej. Pawilon
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego